PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=637177}
7,4 1 582
oceny
7,4 10 1 1582
LEGO Batman 2: DC Super Heroes
powrót do forum gry LEGO Batman 2: DC Super Heroes

Tylko tytuł troche mylący, bo tak naprawdę więcej jest samego Batmana, a w misjach fabularnych pomaga nam tylko Superman. Reszte z DC po odblokowaniu możenmy użyć najwyżej do misji pobocznych. Fabuła dobra, lepsza niz w 1 cześci, gdyz tam po prostu etapowo tepiliśmy znanych przeciwników gacka, tutaj jest ona czytelniejsza i bardziej uświadamia gracza o co chodzi. Zasługą tego sa dialogi, które były najbardziej intrygujące,ale ostatecznie wypadły nieźle i w raz z pozostawionym humorem sprawiaja, że gra jest naprawdę przyjemna. W przerwie od zadan głównych dostajemy otwarte miasto Gotham, które możemy przmierzeać lądem, wodą czy powietrzem za pomoca pojazdów głównych bohaterów czy też pieszo lub tak jak superman latając. Postać Supermena wg mnie powinnismy dostać na koncu gry, bo ona jest niezniszczalna (nie da sie jej sklockować ;p) co nieco ułatwia i tak łatwą grę.

Gra zawiera pewne nawiązania do filmów o Batmanie, bo np. strój batmana jest taki, jak z pierwszego filmu Tima Burtona, a jeden z przerywników filmowych łudząco przypomina tę scene:
http://www.youtube.com/watch?v=VPYShBDTfdA

damianii

Gra jest według mnie po prostu za łatwa.
SUPERBOHATERA można zdobyć bez problemów na każdym poziomie, klocków jest bardzo dużo do zdobycia,

Mr_W

Może i za łatwa, ale naprawdę niezła. Najlepszy Joker, nie tylko w tekstach; w poprzedniej części wyglądał koszmarnie.
Najlepsze:
(Batman) - Musimy ich powstrzymać.
(Superman) - Serio?

Jedną z głupot jest to, że np. Pingwin lub Man-Bat kosztują 500,000 monet, a Joker i Luthor, główni wrogowie 250,000.

donat98

Lego podąża w dobrym kierunku mimo wszystko. :)
Miasto jest bardzo fajnie rozbudowane.

ocenił(a) grę na 7
donat98

Ta tylko powiedz mi co takiego potrafi Joker w "dwójce"? Man-Bat i Pingwin posiadają unikalne zdolności, Jokera oskubali z gazu i Buzzera , które posiadał w poprzedniej części. Cena Jokera i Luthora jak najbardziej na miejscu. A propo wyglądu Jokera, mi bardziej podoba się w LEGO Batmanie, bardziej przypomina przestępcę, w dwójce wygląda zbyt lamersko.

donat98

Tu masz ogromną rację!

damianii

Bardzo fajna gra. Moja młodsza siostra ostatnio sobie ją kupiła i namawiała mnie, żebym w nią zagrał na podzielonym ekranie. Myślałem, że pobawię się pół godziny i mi się znudzi. A okazało się, że przeszedłem z nią całą grę,. Potem jeszcze chodziliśmy po mieście szukając ciekawych miejsc i nowych postaci. Zeszło się co najmniej 18 godzin, jak nie więcej.

Poziomy są ciekawe i urozmaicone. Co prawda gra dość często korzysta z tych samych schematów, jednak każdy poziom jest na swój sposób niepowtarzalny i czymś nowym zaskakuje. Miasto również jest niczego sobie. Twórcy przygotowali wiele ciekawych miejsc np. lunapark, zoo czy Batjaskinia. Warto się do nich przejść, bo można znaleźć na prawdę fajne rzeczy :D

Jedynym mankamentem są jednak dziwne decyzje projektanta gry. Kto wymyślił, żeby przyspieszać i zwalniać samochodem przyciskami odpowiedzialnymi za akcje? Czemu nie można tego robić standardowo, jak w innych grach (tz. w,a,s,d lub strzałkami)? Czasami też można na chwilę zbaranieć i nie wiedzieć, jak np. coś uruchomić. Gra do bólu tłumaczy rzeczy oczywiste np. z jakiego zapisu będzie korzystać, a te mniej intuicyjne często pozostają bez komentarza. Szkoda w sumie też, że nie można grać w coopa przez sieć.

Ale ogólnie polecam. Bardzo dobra gra. Starcza na dłużej niż "hity", które przechodzi się w 6 godzin.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones